2020 YKS başvuruları 6 Şubat – 3 Mart 2019 tarihleri arasında alınacak. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilecekler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden yapacaklar.
ÖSYM   KOORDİNATÖRLÜKLERİ ADRES ve TELEFONLARI

Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden adaylar, başvuru süresince ve başvuru süresi bittikten sonraki ilk gün 23.59’a kadar (Geç başvuru gününde yapılan başvurularda ücret aynı gün ödenmelidir.) www.osym.gov.tr internet adresinde e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile sınav ücretini TL. olarak yatıracaklardır.

Geç Başvuru Nedir ne Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilen başvuru süresi içinde başvurusunu yapmayan, ücretini yatırmayan ya da fikrini değiştirip, başka sınavlara da girmek isteyen adaylar için ÖSYM  geç başvuru uygulaması yapacak. YKS geç başvuru uygulaması 18-19 Mart tarihlerinde yapılacak.

Başvuru süresi içinde TYT’ye başvuran ancak AYT ve YDT için başvuruda bulunmayan aday bu tarihlerde bu sınavları da seçebilecek ve başvuracak. Ancak bunun için de geç başvuru ücreti zamlı olacak. Başvuru süreci içinde her oturum için aday 50 TL öderken, geç başvuru günü için ise 75 TL ödeyecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir